sterowniki ATI dla Linuksa

Firma AMD, będąca właścicielem marki ATI, ogłosiła plany stworzenia lepszych niż dotychczas sterowników dla Linuksa do sprzedawanych przez siebie kart graficznych.

Sterowniki kart graficznych ATI dla Linuksa wciąż sprawiają użytkownikom wiele kłopotów, ale firma AMD (a wcześniej ATI) do tej pory nie przejmowała się ich skargami. W maju tego roku pojawiła się informacja, że opublikowane zostanie kod źródłowy sterowników, jednak obietnica nie została zrealizowana.

Wygląda jednak na to, ze sytuacja posiadaczy kart ATI używających Linuksa wkrótce znacznie się poprawi. Już w przyszłym tygodniu powinna pojawić się nowa wersja (oznaczona numerem 8.4) poprawiająca bardzo dużo błędów i znacznie zwiększająca wydajność. Jedno z kolejnych wydań (8.42) ma też umożliwić korzystanie z technologii AIGLX, która jest bazą dla systemu efektów Compiz.

Prócz tego, wkrótce wydany ma być też sterownik z otwartymi źródłami, ale nie posiadający wszystkich funkcji zamkniętej wersji. Przede wszystkim chodzi tu o możliwość odtwarzania filmów HD DVD i Blu-ray, gdyż wymagają one technologii DRM, której źródeł nie można otworzyć. Na początku, otwarty sterownik obsłuży karty ATI Radeon X1000 i HD 2000.

źródło: dobreprogramy.pl

Reklamy

0 Responses to “sterowniki ATI dla Linuksa”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ubuntu w Twojej firmie

Blog odwiedziło

  • 129,948 osób
Reklamy

%d blogerów lubi to: