Opera najszybsza a Firefox coraz popularniejszy.

OPERA

Serwis ArsTechnica.com przetestował najnowsze wydanie alpha nadchodzącej wersji 9.5 Opery (Kestrel). Wynik testu wydajności jest porażający dla konkurencyjnych przeglądarek – Opera okazała się szybsza średnio o 50% od Firefoksa i o 100% od Internet Explorera 7. Również w porównaniu do poprzedniej wersji nowa okazała się szybsza uzyskując w testach prędkości czas 281ms, przy 546ms dla wersji 9.23.

Więcej na stronie Ars Technica

Operę na Linuxa można pobrać tu.

FIREFOX

Przeglądarka Firefox, od października ubiegłego roku dostępna w wersji 2.0, według Fundacji Mozilla została już pobrana ponad 400 milionów razy. Liczba ta nie odzwierciedla prawdziwej liczby aktywnych użytkowników programu, ale jest pewnym wskaźnikiem jego popularności.

Firefox jest używany przez coraz większą liczbę osób, w Polsce prawie co trzeci internauta, a w niektórych krajach nawet połowa. Regularnie odnotowywany jest też spadek liczby użytkowników przeglądarki Internet Explorer w wersji szóstej, ale przy jednoczesnym niewielkim wzroście udziału najnowszej, siódmej wersji.

Tymczasem, twórcy przeglądarki pomału kończą prace nad kolejną, trzecią wersją aplikacji, której wersja Beta zostanie wydana prawdopodobnie pod koniec września. Projekt wchodzi właśnie w stan zamrożenia kodu, co oznacza, że raczej nie pojawią się w nim już nowe funkcje. Nowy Firefox, prócz wielu poprawek i drobnych usprawnień, zaoferuje większe bezpieczeństwo, łatwiejsze zarządzanie dodatkami i zakładkami oraz precyzyjniejszą obsługę standardów, takich jak arkusze CSS.

Źródło: linux.pl , dobreprogramy.pl

Reklamy

0 Responses to “Opera najszybsza a Firefox coraz popularniejszy.”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ubuntu w Twojej firmie

Blog odwiedziło

  • 129,948 osób
Reklamy

%d blogerów lubi to: