Multimedia w Linuksie – to wszystko się da!

Multimedia w Linuksie to temat, do którego wielu ludzi podchodzi bardzo sceptycznie. Niedoświadczonym lub nieznającym systemu Linux wydaje się, że obok gier to druga pięta achillesowa rozwiązań Open Source. Wsparcie dla sprzętu, dostępność, wydajność i możliwości sterowników dla Linuksa, oprogramowanie do odtwarzania muzyki i filmów czy w końcu narzędzia do tworzenia multimediów – wszystko to wydaje się często palcem po wodzie pisane. Czy tak jest faktycznie?

Przekonajcie się sami – posłuchajcie, co o tym temacie mówią zaawansowani pasjonaci systemu Linux, którzy podczas tegorocznego Software Freedom Day 2007 postanowili podzielić się swoją wiedzą z innymi, mniej doświadczonymi użytkownikami. We współpracy z organizatorami SFD we Wrocławiu nagraliśmy wszystkie sesje, czego efektem jest między innymi ta prezentacja. Zapisy pozostałych sesji (jakich – zobaczcie w agendzie konferencji) będziemy publikować sukcesywnie, tak żeby zapewnić jak najlepsze warunki do słuchania wykładów poprzez multimedia strumieniowe. Przy okazji szczególny ukłon w stronę środowiska Open Source, dla którego przygotowaliśmy plik do pobrania z zapisem sesji w formacie OGG. Możemy też zdradzić, że to dopiero pierwsza z kilku niespodzianek, jakie szykujemy dla Was w najbliższym czasie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Multimedia w Linuksie – to wszystko się da!
źródło: dobreprogramy.pl

Reklamy

1 Response to “Multimedia w Linuksie – to wszystko się da!”


  1. 1 soltys 17 września 2007 o 19:49

    Wsparcie dla sprzętu, dostępność, wydajność i możliwości sterowników dla Linuksa, oprogramowanie do odtwarzania muzyki i filmów czy w końcu narzędzia do tworzenia multimediów – wszystko to wydaje się często palcem po wodzie pisane. Czy tak jest faktycznie?

    Jest tak faktycznie


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: