MPlayer 1.0.

Ukazała się druga wersja kandydująca popularnego linuksowego odtwarzacza multimedialnego MPlayer 1.0. Od pierwszej RC minął już prawie rok, ale ilość zmian wystarczyła by do ogłoszenia zupełnie nowej wersji aplikacji.

MPlayer, mimo, że od dłuższego czasu działa dobrze i niezawodnie, nie doczekał się jeszcze oficjalnej stabilnej wersji. W drugiej wersji kandydującej wprowadzono sporo zmian, najwięcej w zbiorze bibliotek FFmpeg, który uzyskał wsparcie dla kolejnych kodeków wideo i audio i doczekał się dużych zmian (porządków) w kodzie.

Prócz tego, nowy MPlayer obsługuje media strumieniowe Real RTSP i lepiej współpracuje z QuickTime i strumieniami HDTV. Niestety, nie jest jeszcze możliwe odtwarzanie filmów HD-DVD i Blu-ray, ale MPlayer może już wyświetlać rozkodowane pliki EVO. Dodatkowo, odtwarzacz lepiej zachowuje proporcje na wyświetlaczach LCD i posiada wsparcie dla dźwięku w formacie AMR (konieczne doinstalowanie bibliotek).

Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie twórców. Pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny wkrótce pojawiać się w repozytoriach. Wersja dla Windows nie będzie przez jakiś czas dostępna, gdyż Cygwin nie posiada jeszcze wsparcia dla biblioteki llrint.

źródło: dobreprogramy.pl

Reklamy

1 Response to “MPlayer 1.0.”  1. 1 adult cam2cam Trackback o 27 stycznia 2017 o 11:41

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ubuntu w Twojej firmie

Blog odwiedziło

  • 129,948 osób
Reklamy

%d blogerów lubi to: