ODF standardem w RPA

Władze Republiki Południowej Afryki postanowiły przyjąć format ODF (OpenDocument Format) na oficjalny standard wymiany dokumentów pomiędzy agendami rządowymi.

Wytyczne dotyczące formatu pojawiły się w opublikowanym niedawno dokumencie opisującym minimalne wymagania dotyczące standardu wymiany informacji (Mininimum Interoperability Standards for Information Systems). Według dokumentu, format musi być rozwijany i zarządzany przez niekomercyjną organizację, decyzje o jego rozwoju powinny być jawne i dostępne dla zainteresowanych i co najważniejsze, cała dokumentacja, szkice i gotowe standardy powinny być dostępne za darmo.

Te wymogi, według rządu RPA, spełniają następujące standardy: ODF, sformatowany tekst UTF-8/ASCII i plik tekstowy z wartościami oddzielonymi średnikami. Z oczywistych względów wybrano ODF i od marca 2009 roku wszystkie dokumenty mają być tworzone w tym formacie.

Format Office Open XML, promowany przez Microsoft, nie został wzięty pod uwagę ze względu na niejasności licencyjne i brak akceptacji przez organizację ISO.

Reklamy

0 Responses to “ODF standardem w RPA”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ubuntu w Twojej firmie

Blog odwiedziło

  • 129,948 osób
Reklamy

%d blogerów lubi to: